Powiat

Drużyny z Powiatu Krośnieńskiego w finałach wojewódzkich XVII edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

12-04-2017 | drukuj |
Ilustracja do informacji: Drużyny z Powiatu Krośnieńskiego w finałach wojewódzkich XVII edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Kostrzynie nad Odrą poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubuskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się SP Jasień i UKS 4 Kostrzyn nad Odrą (kategoria U-8), MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski i UKS 4 Kostrzyn nad Odrą (kategoria U-10) oraz MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski i UKS Polonia Słubice (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo lubuskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Finały w województwie lubuskim odbyły się w dniach 30 i 31 marca na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Niepodległości 11 w Kostrzynie nad Odrą. Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy w kategoriach do lat 10 i do lat 12, a drugiego chłopcy w najmłodszej kategorii (do lat 8) oraz dziewczynki w trzech kategoriach (U-8, U-10 i U-12). Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.
W rozgrywkach Powiat Krośnieński reprezentowało, aż sześć drużyn z Krosna Odrzańskiego oraz Gubina. Podczas zawodów królem strzelców w kategorii U-8 chłopców został Wiktorian Wojnowski z MLUKS 2 MOS Gubin, który łącznie zdobył, aż 7 bramek. Natomiast Królem strzelców w kategorii U-8 dziewczynek została Maria Stefanowicz z UKS FA Krosno Odrzańskie, która zdobyła również 7 goli.
Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8, natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Podsumowanie finałów w województwie lubuskim z wypowiedziami trenerów zwycięskich drużyn znajdują się w załączeniu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

Dzis jest: Imieniny:
Środa, 23 Sierpień 2017 Filipa i Apolinarego
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej