Edukacja

Kolejny projekt w ZSLiT w Gubinie

16-01-2014 | drukuj |
Ilustracja do informacji: Kolejny projekt w ZSLiT w Gubinie
Kończy się już kolejny projektu unijny pt. „Wsparcie mobilności zawodowej przyszłych pracowników branży gastronomicznej – zagraniczna praktyka w ZSLiT”. Projekt dotyczył zorganizowania praktyki zawodowej połączonej z nauką języka niemieckiego dla grupy 15 techników gastronomów i żywienia. Celem projektu była poprawa pod względem jakościowym i ilościowym ogólnoeuropejskiej mobilności osób biorących udział w początkowym etapie kształcenia zawodowego. Poszerzenie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej zdobytej przez uczniów na zajęciach szkolnych, nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, umiejętności i kompetencji w zakresie żywienia i gastronomii, poznanie standardów pracy w innych warunkach kulturowych jak i językowych.

Miejscem odbywania praktyki był Ośrodek Internationaler Bund we Frankfurcie nad Odrą a w szczególności dział gastronomiczny. Bardzo ważnym elementem zagranicznego stażu była obsługa corocznej imprezy współorganizowanej przez ośrodek pt.”Große Familie” –przyjęcia bożonarodzeniowego organizowanego na początku grudnia dla seniorów przez miasto Frankfurt oraz ośrodek IB. Była to idealna okazja do sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności zawodowych, organizacyjnych, językowych i interpersonalnych podczas pracy w zespołach polsko– niemieckich. Do obowiązków młodzieży należało przygotowanie stołów – nakrycia, dekoracja, odpowiednie ustawienie krzeseł, podanie gościom napojów, dbanie o porządek na stołach, przyjmowanie zamówień, przyjmowanie należności, zbieranie pustych naczyń, przygotowywanie stołów na kolejny dzień.

Podczas projektu młodzież wyjechała także na dwie całodniowe wycieczki połączone z nauką języka niemieckiego oraz kulturą kraju goszczącego. Zwiedziała m.in. Muzeum Pergamon, szklaną kopułę Reichstagu, punkt Checkpoint Charlie, dzielnicę Ku’damm, Gedächtniskirche (kościół pamięci) na wschodnim krańcu Kurfürstendamm, interaktywne muzeum  Story Of Berlin oraz schron przeciw atomowy czynny jeszcze do końca 2013 roku a gdzie obecnie znajduje się muzeum, no i oczywiści obowiązkowy punkt wszystkich zwiedzających Bramę Brandenburską.
Po powrocie młodzież otrzyma także certyfikat uczestniczenia w zagranicznej praktyce honorowany przez większość pracodawców w Unii Europejskiej tj. certyfikat Europass Mobilność.
Wartość projektu to: 128 433,98 PLN
 
Projekt współfinasowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego
 
Osoba odpowiedzialna: Dyrektor Mirosław Siergiej, Wacław Fecko (Szkolenie Praktyczne)
Koordynator projektu: Łukasz Ziemba (nauczyciel przedmiotów zawodowych)
Podziękowania za współpracę w szczególności dla : Pani Marty  Frencel, Pani Marzeny Kwaśniewskiej, Pani Małgorzaty Wróbel, Pana Michała Kwaśniewskiego, Pana Stefana Kowalczuka.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 9

Dzis jest: Imieniny:
Piątek, 15 Grudzień 2017 Celiny i Waleriana
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej