Edukacja

Francuski akcent w ZSP Gubin

23-01-2015 | drukuj |
Ilustracja do informacji: Francuski akcent w ZSP Gubin
22 stycznia br. starosta Mirosław Glaz,  wicestarosta  Grzegorz Świtalski oraz członek zarządu Jacek Czerepko spotkali się z Prezesem i Wiceprezesem Stowarzyszenia Francja – Polska, Lot – Lubuskie, Christianem Gasquet oraz Leszkiem Sidorowiczem. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie.
 
 
Spotkanie poświęcone było podsumowaniu blisko 25 letniej współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie ze Stowarzyszeniem i Francuskim Departamentem LOT, oraz perspektywom jej dalszej kontynuacji. Obecnie szczególną rolę dla współpracy  odgrywa realizowany przez szkołę projekt staży w programie ERASMUS+ pt: Zawód hotelarz - kluczem do sukcesu zawodowego w U.E." Jest to kolejny projekt staży zagranicznych adresowany do uczniów naszej szkoły o kierunkach kształcenia technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych. W 2014 roku w projekcie wzięła udział grupa 10 uczniów. Kolejnych dziesięcioro będzie rekrutowanych i przygotowywanych do wyjazdu na wakacje 2015 roku pod kierownictwem koordynatora projektu Pani Alicji Szymańskiej. Spotkanie  było poświęcone organizacji obchodów jubileuszu  25 letniej współpracy. Goście w trakcie spotkania poświęcili także kilkadziesiąt minut na zapoznanie się z kluczowymi fragmentami działalności ZSP w Gubinie, głównie, zapoznali się z bazą dydaktyczną do kształcenia w zawodach technik hotelarstwa, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
 
W przeddzień wizyty w Gubińskim ZSP goście z Francji byli przyjmowani przez władze Samorządowe Województwa Lubuskiego, gdzie jednym z podnoszonych tematów była między innymi wieloletnia współpraca ZSP w Gubinie ze Stowarzyszeniem Francja – Polska, Lot – Lubuskie z francuskiego Departamentu LOT.  Współpraca woj. lubuskiego z francuskim Departamentem le Lot trwa od lat 90-tych XX wieku, natomiast oficjalne porozumienie pomiędzy regionami podpisano 17 października 2008 r. W tym roku mija 25 lat współpracy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 9

Dzis jest: Imieniny:
Piątek, 15 Grudzień 2017 Celiny i Waleriana
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej