Strona głównaAktualnościJesteś w dziale:

Aktualności

Wakacyjne latanie

Załączniki

Nagrody i stypendia Powiatu Krośnieńskiego 2016

Ilustracja do informacji: Nagrody i stypendia Powiatu Krośnieńskiego 2016
Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrodę lub stypendium za osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami, a także o możliwości ubiegania się o nagrodę, stypendium lub wyróżnienie dla zawodników i trenerów wyróżniających się osiągnięciami w dziedzinie kultury fizycznej oraz dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.
 
Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim od dnia 12 lipca 2016 roku do dnia 15 sierpnia 2016 roku.
 

Załączniki

Odkryj swoje pasje

Ilustracja do informacji: Odkryj swoje pasje

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim zorganizował dla osób z niepełnosprawnością z terenu województwa lubuskiego Spotkanie Artystyczne pn. ”Odkryj swoje pasje”.

Przedsięwzięcie odbyło się na terenie CAK „Zamek”. W pomieszczeniu dawnej kaplicy Uczestnicy spotkania integrowali się przy wspólnym karaoke, na dziedzińcu Zamku odbywały się gry i zabawy a Odrzańska Spółdzielnia Socjalna częstowała wszystkich przysmakami prosto z grilla.

W salach izby muzealnej 10 Uczestników spotkania brało udział w plenerze malarskim. Efekty pracy będzie można obejrzeć w Starostwie Powiatowym po 13.07.2016r.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

Narażali siebie, by chronić innych…

Ilustracja do informacji: Narażali siebie, by chronić innych…

Narażali siebie, by chronić innych…

Starosta Krośnieński Mirosław Glaz miał wczoraj okazję porozmawiać z weteranami różnych misji pokojowych, z tymi którzy służyli dla Polski poza granicami kraju. Okazją był Dzień Weterana Działań Poza Granicami Kraju i Międzynarodowy Dzień Uczestnika Misji Pokojowych ONZ.

Spotkanie odbyło się w Klubie Wojskowym 5. Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 5

III Piknik Rodzin Zastępczych w Dąbiu

Ilustracja do informacji: III Piknik Rodzin Zastępczych w Dąbiu

Na terenie Łowiska Admar w Dąbiu odbył się III Piknik Rodzin Zastępczych. W pikniku brały udział rodziny zastępcze z terenu Powiatu Krośnieńskiego.

Celem pikniku było zorganizowanie dobrej zabawy dla dzieci i ich opiekunów, integracja środowiska rodzinnej pieczy zastępczej, nawiązanie nowych znajomości wśród najmłodszych oraz aktywne spędzenie czasu wolnego. W pikniku wzięło udział ponad 160 osób.

Podczas pikniku dzieci mogły wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach, pograć w szachy i w warcaby, skosztować samodzielnie zrobionych bułek oraz przejechać się na motocyklach
i quadzie. Piknik uatrakcyjnił występ zespołu tanecznego Studia Tańca Nowoczesnego ETNA z Krosna Odrzańskiego, obecność reprezentacji Państwowej Straży Pożarnej z Krosna Odrzańskiego oraz Nadleśnictwa Brzózka. Dla dzieci zostały zorganizowane także inne atrakcje m.in.: zamki dmuchane, malowanie twarzy, zawody wędkarskie i strzeleckie.

III Piknik Rodzin Zastępczych został zorganizowany dzięki pomocy: Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, Urzędu Miasta Krosno Odrzańskie, Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie Odrzańskim, Lokalnej Grupy Działania Zielone Światło w Krośnie Odrzańskim, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim, Studiu Tańca Nowoczesnego ETNA w Krośnie Odrzańskim, Krośnieńskiemu Stowarzyszeniu Gier Umysłowych, Urzędu Miejskiego Gubin, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Gubinie, sieci Tesco- sklep w Gubinie, motocyklistom z Moto Forum Miasta Krosno Odrzańskie, Nadleśnictwa Brzózka, firmie A.Z. Iwaniccy z Gubina, firmie Nordis Chłodnie Polskiez Zielonej Góry, Łowiska Rodzinnego Admar w Dąbiu oraz Pana Krzysztofa Jackowiaka za udostępnienie quada.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 5

Gdy ktoś poświęca się innym...

Ilustracja do informacji: Gdy ktoś poświęca się innym...

Gdy ktoś poświęca się innym...

Uroczysta chwila na czwartkowej sesji to jubileusz Pani Katarzyny Jarocińskiej-Kawki, która od 10 lat prowadzi pogotowie rodzinne. Starosta Krosnieński i Przewodnicząca Rady postanowili wyróżnić ten jubileuszu listem gratulacyjnym i upominkiem.

Pani Katarzyna Jarocińska–Kawka prowadzi pogotowie rodzinne na terenie powiatu krośnieńskiego od 10 lat.
Jest to osoba niezwykle ciepła i otwarta, dla której dobro dziecka jest priorytetem. Daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i miłości. Troszczy się i przeżywa z dziećmi chwile smutku i radości, a także pomaga w pokonaniu trudności oraz odzyskaniu wiary i nadziei. Wykazuje się dużą aktywnością w środowisku lokalnym na rzecz poprawy życia dzieci umieszczonych w zastępczych formach pieczy. Charakteryzuje się dużą znajomością problemów, w obszarze rodzicielstwa zastępczego. W celu poprawy sytuacji dziecka pozbawionego opieki rodziców biologicznych wykazuje się dużymi umiejętnościami współpracując z rodziną biologiczną, zastępczą, Ośrodkiem Adopcyjno–Opiekuńczym. Cieszy się autorytetem w środowisku lokalnym.
Została uhonorowana tytułem Lubuszanki Roku 2012 przez Kapitułę Gazety Lubuskiej, za całokształt pracy na rzecz dzieci i lokalnej społeczności, również jako sołtys Chlebowa. Przez okres funkcjonowania pogotowia rodzinnego, opiekę i wsparcie znalazło ponad 70 dzieci w różnym wieku.
Prowadzenie przez Panią Katarzynę Jarocińską – Kawkę rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego jest dla nas bezcennym atutem, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych – interwencyjnego umieszczania dzieci.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 3

Nagrody dla najlepszych

Ilustracja do informacji: Nagrody dla najlepszych

Starosta Krośnieński Mirosław Glaz wręczył nagrody najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

W uroczystości wzięli udział: Starosta Krośnieński Mirosław Glaz, Wicestarosta Grzegorz Świtalski, Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Danuta Anioł, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjno Szkół Iwona Polak, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Krośnieńskiego, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, rodzice nagrodzonych uczniów.

Uczniowie otrzymali listy gratulacyjne i nagrody Starosty - głośniki bezprzewodowe, natomiast rodzice podziękowania Starosty w postaci listów gratulacyjnych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 16

Dzień Ojca

PINB - zmiana godzin pracy

„Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”

Ilustracja do informacji: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”
Informacja o zadaniach realizowanych przez Powiat Krośnieński w ramach programu wieloletniego pn.: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”
Powiat Krośnieński, przy współpracy z Gminą Krosno Odrzańskie oraz Nadleśnictwem Bytnica realizuje zadanie pn.:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1157F na odcinku Krosno Odrzańskie – Łochowice w km 1+100 – 2+675”.
Zadanie w 50 % dofinansowane ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.
 

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 67
Dzis jest: Imieniny:
Poniedziałek, 25 Wrzesień 2017 Aurelii i Ładysława
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej