Strona głównaAktualnościJesteś w dziale:

Aktualności

Oferta edukacyjna

Ilustracja do informacji: Oferta edukacyjna
Jeśli kończysz właśnie gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej mamy coś dla Ciebie. Szkoły prowadzone przez Powiat Krośnieński oferują szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych szkół pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku.
 
Możesz wybierać spośród trzech naszych szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie.
 
 

Energia, emocje... taniec!

Ilustracja do informacji: Energia, emocje... taniec!
11 maja br., w Gubińskim Domu Kultury, odbyła się Lubuska Gala Taneczna „Pro Arte” - XXV Spotkania Powiatowe - Formy Estradowe.
Wszystkie zespołów zademonstrowały wysoki kunszt taneczny, oraz świetne stroje. Jury bardzo długo obradowało, trudno było podjąć decyzję, bo poziom był wyrównany.
 
Po zakończeniu narady jury ogłosiło wyniki:
 
XXV Spotkania Powiatowe - Formy Estradowe
I miejsce zajął Zespół Taneczny "Wesołe Nutki" - Zespół Szkół Samorządowych w Dychowie,
II miejsce dla Polsko-Niemieckiego Zespołu Tanecznego "TIP- TOP"- Przedszkole Miejskie nr 1 w Gubinie oraz Przedszkole "Regenbogen" w Guben,
III miejsce dla Zespołu "Żabki" z Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy z Krosna Odrzańskiego.
 
Pro Arte 2016 - Lubuska Gala Taneczna (Przegląd Powiatowy), w którym nominacje do przeglądu wojewódzkiego otrzymały trzy zespoły:
- OKEY (Studio Tańca Nowoczesnego "ETNA") Krosno Odrzańskie,
- S.P.I.N. (Studio Tańca "FLAVA") Gubin,
- FLESZ 3 (Studio Tańca Nowoczesnego "ETNA") Krosno Odrzańskie.
Wyróżnienia dla:
- FLESZACZKI (Studio Tańca Nowoczesnego "ETNA") Krosno Odrzańskie,
- GRYPS (Studio Tańca "FLAVA") Gubin.
 
Życzymy powodzenia w przeglądzie wojewódzkim.
 
Zdjęcia: "Wiadomości Gubińskie"
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 6

Konkurs na Dyrektora SOSW w Gubinie

Ilustracja do informacji: Konkurs na Dyrektora SOSW w Gubinie
Zarząd Powiatu Krośnieńskiego ogłasza konkurs na stanowisko DYREKTORA Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Gubinie.
Termin składania dokumentów: 10 czerwca 2016 r. do godziny 15.00.
 
 

Załączniki

Dzień Pielęgniarek i Położnych

Wiosenny konkurs kulinarny

Ilustracja do informacji: Wiosenny konkurs kulinarny
Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbył się „Wiosenny konkurs kulinarny” promujący ideę zdrowego żywienia. Od samego rana wszystkie zespoły przystąpiły do pracy. Zadaniem ich było przygotowanie potrawy, która zawierała składniki zdrowe dla organizmu. Po dwóch godzinach wytężonej pracy nastąpiła prezentacja potraw. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przedstawili swoje dania, wymieniając składniki, jakie się w nim znajdują i sposoby przygotowania potraw. Nagrodą za udział w konkursie była degustacja przygotowanych potraw. Warsztaty odbyły się  w formie zabawy, gdzie oceniana była kreatywność kulinarna, zdolności manualne i plastyczne oraz prezentacja potraw. Postawiliśmy również nacisk na integrację i umiejętność pracy w grupie nie zapominając, że ma być miło i oczywiście smacznie! Uczniowie wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach kulinarnych.
Tekst: Albin Piątas
Zdjęcia: Tomasz Przybylski
Kolaże: Jolanta Świtacz
 
 

Zamknięta droga!!!! Krosno Odrzańskie - Łochowice

Ilustracja do informacji: Zamknięta droga!!!! Krosno Odrzańskie - Łochowice

Informujemy o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1157F na odcinku Krosno Odrzańskie – Łochowice w km 1+100 – 2+675, organizacja ruchu polegać będzie na całkowitym zamknięciu jezdni na obu kierunkach w dniach 12–13.05.2016 w godzinach 6:00 – 19:00. poza tymi godzinami trasa będzie przejezdna. Mapa trasy objazdu poniżej.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 2

70 - lecie OSP w Budachowie

Ilustracja do informacji: 70 - lecie OSP w Budachowie
7 maja bez wątpienia zapadnie w pamięci mieszkańców Budachowa. W tym dniu odbyło się 70 - lecie założenia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Krośnieński Grzegorz Świtalski.
 

71. rocznica zakończenia II wojny światowej

Ilustracja do informacji: 71. rocznica zakończenia II wojny światowej
9 maja 2016 roku na cmentarzu komunalnym w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody 71. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Obchody miały miejsce pod obeliskiem ku czci żołnierzy poległych, w uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy powiatu, poczty sztandarowe i zaproszeni goście, Powiat Krośnieński reprezentowali Starosta Mirosław Glaz,  Wicestarosta Grzegorz Świtalski oraz Radny Powiatu Krzysztof Grzelak. Ważnym elementem spotkania był apel poległych, pod obeliskiem złożone zostały wiązanki kwiatów. W przemówieniach podkreślano potrzebę kultywowania i przekazywania wiedzy o tych trudnych czasach oraz pamięć o poległych, zamordowanych i zaginionych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 7

"Pro Arte"

Ilustracja do informacji: "Pro Arte"
W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Gubińskim Domu Kultury odbyła się Lubuska Gala Teatralna "Pro Arte" Scena Dziecięca i Scena Młodzieżowa, która została połączona z XXV Spotkaniami Powiatowymi. W przeglądzie wzięły udział dwie grupy teatralne:
na scenie dziecięcej zaprezentował się Kabaret "Horrorek" ze Szkoły Podstawowej w Gronowie w spektaklu pt. "Czerwony Kapturek i Kopciuszek" wg. scenariusza Wandy Chotomskiej, w reżyserii Ewy Bondarowicz-Mejzy, natomiast na scenie młodzieżowej Zespół Szkół z Czarnowic wystąpił w przedstawieniu pt. "Małe co nieco" wg. scenariusza i reżyserii Danuty Irysik. Nominację do przeglądu wojewódzkiego otrzymała grupa teatralna "Małe co nieco" z Czarnowic. Serdecznie Gratulujemy i Życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!! :) Impreza była współorganizowana przez Powiat Krośnieński.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej

Ilustracja do informacji: Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej
W dniu 25 kwietnia br. odbył się X Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej, którego współorganizatorem był Powiat Krośnieński. W Festiwalu wzięli udział uczniowie szkół muzycznych z Gubina, Międzyrzecza, Słubic, Świebodzina oraz Krosna Odrzańskiego. 51 solistów zostało podzielonych na 3 grupy, każdy z uczestników podczas konkursu zaprezentował dwa utwory, w tym co najmniej jeden utwór polskiego kompozytora. Wysoki i wyrównany poziom artystyczny pozwolił Jury festiwalu na uhonorowanie nagrodami aż 26 uczestników. Zakończenie festiwalu uświetnił koncert pianistów prof. dr hab. Ryszarda Zimnickiego wykładowcy Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Nguyen Dan Tam absolwentki Academy of Music w Hanoi, wykładowcy National Academy w Hue, którzy zaprezentowali utwory m.in. F. Chopina, W. Lutosławskiego, I. J. Paderewskiego.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

1 2 3 4 5 6 ... 68
Dzis jest: Imieniny:
Czwartek, 30 Marzec 2017 Amelii i Jana
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej