Strona głównaAktualnościJesteś w dziale:

Aktualności

Dzień Samorządowca

Programu Rozwoju Powiatu Krośnieńskiego 2020

Ilustracja do informacji: Programu Rozwoju Powiatu Krośnieńskiego 2020
Informujemy, że Powiat Krośnieński  przystąpił do opracowania „Programu Rozwoju Powiatu Krośnieńskiego 2020”, który wyznaczy kierunki działania oraz priorytety na najbliższe lata. Ten ważny dokument  planistyczny obejmie wszystkie dziedziny funkcjonowania powiatu, a jego realizacja  zapewni trwały i zrównoważony rozwój oraz przyczyni się do lepszej koordynacji i większej skuteczności działania Powiatu Krośnieńskiego.

Załączniki

SUKCES!!! MILIONY NA DROGI

Ilustracja do informacji: SUKCES!!! MILIONY NA DROGI
Udało się! Wszystkie złożone przez Powiat Krośnieński wnioski o dofinansowanie dróg w ramach PROW na lata 2014-2020 zostały zatwierdzone. Dzięki pozyskanym środkom unijnym przebudowane zostaną drogi na odcinku Lubiatów – Trzebule, Retno-Wężyska oraz w miejscowości Bobrowice. Łączna kwota pozyskanych środków zewnętrznych to aż 2,2 mln złotych. Prace na drogach zakończą się do 2018 roku.
 
 
 

Oferta edukacyjna

Ilustracja do informacji: Oferta edukacyjna
Jeśli kończysz właśnie gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej mamy coś dla Ciebie. Szkoły prowadzone przez Powiat Krośnieński oferują szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych szkół pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku.
 
Możesz wybierać spośród trzech naszych szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie.
 
 

Energia, emocje... taniec!

Ilustracja do informacji: Energia, emocje... taniec!
11 maja br., w Gubińskim Domu Kultury, odbyła się Lubuska Gala Taneczna „Pro Arte” - XXV Spotkania Powiatowe - Formy Estradowe.
Wszystkie zespołów zademonstrowały wysoki kunszt taneczny, oraz świetne stroje. Jury bardzo długo obradowało, trudno było podjąć decyzję, bo poziom był wyrównany.
 
Po zakończeniu narady jury ogłosiło wyniki:
 
XXV Spotkania Powiatowe - Formy Estradowe
I miejsce zajął Zespół Taneczny "Wesołe Nutki" - Zespół Szkół Samorządowych w Dychowie,
II miejsce dla Polsko-Niemieckiego Zespołu Tanecznego "TIP- TOP"- Przedszkole Miejskie nr 1 w Gubinie oraz Przedszkole "Regenbogen" w Guben,
III miejsce dla Zespołu "Żabki" z Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy z Krosna Odrzańskiego.
 
Pro Arte 2016 - Lubuska Gala Taneczna (Przegląd Powiatowy), w którym nominacje do przeglądu wojewódzkiego otrzymały trzy zespoły:
- OKEY (Studio Tańca Nowoczesnego "ETNA") Krosno Odrzańskie,
- S.P.I.N. (Studio Tańca "FLAVA") Gubin,
- FLESZ 3 (Studio Tańca Nowoczesnego "ETNA") Krosno Odrzańskie.
Wyróżnienia dla:
- FLESZACZKI (Studio Tańca Nowoczesnego "ETNA") Krosno Odrzańskie,
- GRYPS (Studio Tańca "FLAVA") Gubin.
 
Życzymy powodzenia w przeglądzie wojewódzkim.
 
Zdjęcia: "Wiadomości Gubińskie"
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 6

Konkurs na Dyrektora SOSW w Gubinie

Ilustracja do informacji: Konkurs na Dyrektora SOSW w Gubinie
Zarząd Powiatu Krośnieńskiego ogłasza konkurs na stanowisko DYREKTORA Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Gubinie.
Termin składania dokumentów: 10 czerwca 2016 r. do godziny 15.00.
 
 

Załączniki

Dzień Pielęgniarek i Położnych

Wiosenny konkurs kulinarny

Ilustracja do informacji: Wiosenny konkurs kulinarny
Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbył się „Wiosenny konkurs kulinarny” promujący ideę zdrowego żywienia. Od samego rana wszystkie zespoły przystąpiły do pracy. Zadaniem ich było przygotowanie potrawy, która zawierała składniki zdrowe dla organizmu. Po dwóch godzinach wytężonej pracy nastąpiła prezentacja potraw. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przedstawili swoje dania, wymieniając składniki, jakie się w nim znajdują i sposoby przygotowania potraw. Nagrodą za udział w konkursie była degustacja przygotowanych potraw. Warsztaty odbyły się  w formie zabawy, gdzie oceniana była kreatywność kulinarna, zdolności manualne i plastyczne oraz prezentacja potraw. Postawiliśmy również nacisk na integrację i umiejętność pracy w grupie nie zapominając, że ma być miło i oczywiście smacznie! Uczniowie wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach kulinarnych.
Tekst: Albin Piątas
Zdjęcia: Tomasz Przybylski
Kolaże: Jolanta Świtacz
 
 

Zamknięta droga!!!! Krosno Odrzańskie - Łochowice

Ilustracja do informacji: Zamknięta droga!!!! Krosno Odrzańskie - Łochowice

Informujemy o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1157F na odcinku Krosno Odrzańskie – Łochowice w km 1+100 – 2+675, organizacja ruchu polegać będzie na całkowitym zamknięciu jezdni na obu kierunkach w dniach 12–13.05.2016 w godzinach 6:00 – 19:00. poza tymi godzinami trasa będzie przejezdna. Mapa trasy objazdu poniżej.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 2

70 - lecie OSP w Budachowie

Ilustracja do informacji: 70 - lecie OSP w Budachowie
7 maja bez wątpienia zapadnie w pamięci mieszkańców Budachowa. W tym dniu odbyło się 70 - lecie założenia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Krośnieński Grzegorz Świtalski.
 
1 2 3 4 5 6 ... 68
Dzis jest: Imieniny:
Piątek, 17 Listopad 2017 Grzegorza i Salomei
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej