Strona głównaAktualnościJesteś w dziale:

Aktualności

Zmiana organizacji obsługi interesantów przez Wydział Geodezji i Kartografii

Ilustracja do informacji: Zmiana organizacji obsługi interesantów przez Wydział Geodezji i Kartografii
 
 
 
 
 
 
Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
informuje, iż od dnia 9 maja 2016 r. wprowadza się  zmianę organizacjiobsługi interesantów przez
Wydział Geodezji i Kartografii.
 
Wydział  Geodezji i Kartografii zapewnia pełną obsługę interesantów od poniedziałku do czwartku w ustalonych godzinach pracy Starostwa.
 
Natomiast w każdy piątek obsługa interesantów realizowana będzie w pokoju nr 303 (III piętro) oraz Biurze Obsługi Interesanta (parter) i obejmować będzie wyłącznie:
 • przyjmowanie wniosków o udostępnienie materiałów
  z powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
 • przyjmowanie wniosków o wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów
  i budynków.
 

Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji

Ilustracja do informacji: Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji

We wtorek w Krośnie Odrzańskim odbyły się uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Dalsza część uroczystości patriotycznej odbyła się na placu św. Jadwigi Śląskiej przed pomnikiem "Powrót do Macierzy". W uroczystościach wziął udział Starosta Krośnieński Mirosław Glaz.

 

Konstytucja 3 maja uchwalona została w 1791 roku, jako ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.
 
Została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie i była próbą naprawy upadającej Rzeczpospolitej. Konstytucja 3 Maja wprowadziła trójpodział władzy ( na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą), zrównała w prawach mieszczan i szlachtę, wzięła po ochronę państwa chłopów i znosiła tak zgubne przywileje jak liberum veto.
Konstytucja 3 Maja obowiązywała przez rok, jej następstwem była wojna polsko-rosyjska i II rozbiór Polski.
 
 
 
 
 

Dzień Strażaka

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego maturzystów
W dniach 28-29 kwietnia br. w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego uroczyście pożegnano uczniów klas maturalnych. W każdej ze szkół trzech wyróżniających się uczniów otrzymało nagrody Starosty Krośnieńskiego, a pozostałym uczniom Starosta Mirosław Glaz oraz Wicestarosta Grzegorz Świtalski wręczyli pamiątkowe długopisy. Na uroczystościach we wszystkich szkołach panowała podniosła atmosfera, o którą zadbali nauczyciele, rodzice, jak również uczniowie młodszych klas przygotowując programy artystyczne.
 
Przed absolwentami intensywne przygotowania do egzaminów dojrzałości.
Matury rozpoczynają się już 4 maja!
Życzymy powodzenia i „połamania długopisów”!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 10

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ilustracja do informacji: Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 28 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum Publicznym im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 11 drużyn, 5 czteroosobowych ze szkół podstawowych i 6 trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych. Każdy z zawodników musiał zaliczyć 4 zadania, test z wiedzy ogólnej oraz ze skrzyżowań, pokonać rowerem miasteczko ruchu drogowego, tor sprawnościowy, a także zaliczyć zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów o ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy. Organizatorem turnieju był Powiat Krośnieński oraz Gimnazjum Publiczne w Dąbiu, natomiast wsparcia w jego organizacji udzieliła Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze. W finałach wojewódzkich, które odbędą się 21 maja 2016 r. w Drezdenku dla szkół gimnazjalnych oraz 31 maja 2016 r. w Sulęcinie dla szkół podstawowych Powiat Krośnieński reprezentować będą drużyny ze Szkoły Podstawowej z Maszewa w składzie Sara Bielejewska, Agnieszka Woźniak, Daniel Tepper i Jakub Siemianowski oraz z Gimnazjum z Maszewa w składzie Weronika Piaskowska, Zbigniew Szymczak, Klaudia Kowalewska. Opiekunem oby drużyn jest Pan Błażej Idzikowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, natomiast drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, dyplomy i puchary. Zostały wręczone także 2 nagrody indywidualne dla zawodników, którzy uzyskali najlepszy ranking punktowy, była to Julia Kudlak ze Szkoły Podstawowej w Bytnicy oraz Zbigniew Szymczak z Gimnazjum z Maszewa.


Serdecznie Gratulujemy i Życzymy Powodzenia Ekipom z Maszewa w Kolejnych Etapach :)

Kolejność końcowa przedstawia się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. SP Maszewo
2. SP Nr 2 Krosno Odrzańskie
3. SP Bytnica
4. SP Gronów
5. SP Nr 1 Gubin

SZKOŁY GIMNAZJALNE
1. Gimnazjum Maszewo
2. Gimnazjum Dąbie
3. Gimnazjum Wężyska
4. Gimnazjum Grabice
5. Gimnazjum Nr 1 Gubin
6. Gimnazjum Bytnica

A.P.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 23

Środa z Funduszami

Ilustracja do informacji: Środa z Funduszami
 „Środa z Funduszami dla…osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej" – 04.05.2016 r.
 
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 4 maja 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
 
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na uruchomienie własnego biznesu. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne środki.
 
Spotkania odbędą się 4 maja 2016 r. w godzinach 10:00-13:00:
 • w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);
 • w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala 216, piętro II).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 20 kwietnia 2016 r. do 2 maja 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 20 kwietnia 2016 r. do 2 maja 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).
 
FORMULARZ
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

Załączniki

Targi Edukacji i Pracy

Ilustracja do informacji: Targi Edukacji i Pracy
Dziś, 26 kwietnia odbyły się IV Targi Edukacji i Pracy w Gubinie. Organizatorami byli OHP i Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie. Na halę sportowej ZSLiT przybyło 32 wystawców z dziedziny pracy i edukacji od Wrocławia po Wiechlice. Prezentowali się lokalni przedsiębiorcy oraz szkóły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubuskiego. Stoiska odwiedzali uczniowie szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Organizatorzy zapewnili dużo atrakcji dla uczestników targów, m.in. występy muzyczne, poczęstunek oraz atrakcje edukacyjne takie jak np. stylizacja fryzur. W czasie targów można było uzyskać informację o kierunkach kształcenia zawodowego na terenie Powiatu Krosnieńskiego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Ilustracja do informacji: Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży

22 kwietnia br. Starosta Krośnieński Mirosław Glaz wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Krośnieńskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Niezwykle ważne w kontaktach z dziećmi jest okazanie im wielkiego serca, którego Wam nigdy nie brakowało – mówił Starosta.

Spotkanie było podsumowaniem wieloletniej działalności Stowarzyszenia, którego celem zawsze była niezależna pomoc Dzieciom i Młodzieży.

 

Jubileuszowy Festiwal Muzyki Polskiej

Ilustracja do informacji: Jubileuszowy Festiwal Muzyki Polskiej
Już za 4 godziny ZAPRASZAMY na X Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej do Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie Odrzańskim.
 

„Doradztwo zawodowe - oczekiwania i potrzeby”

Ilustracja do informacji: „Doradztwo zawodowe - oczekiwania i potrzeby”
22 kwietnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbyła się konferencja „DORADZTWO ZAWODOWE – OCZEKIWANIA I POTRZEBY”.
 
Celem konferencji było wypracowanie koncepcji i planu doradztwa edukacyjno – zawodowego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z określeniem zasad jego realizacji. Konferencja miała również na celu ukazanie stanu faktycznego lubuskiego rynku pracy oraz kierunków jego rozwoju, w tym potrzebnych zawodów w naszym regionie. W spotkaniu wziął udział Wicestarosta Krośnieński Grzegorz Świtalski i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Sabina Marciniak.
Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 68
Dzis jest: Imieniny:
Czwartek, 30 Marzec 2017 Amelii i Jana
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

 • Baner: Komenda Powiatowa Policji
 • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
 • Baner: PUP
 • Baner: Lubuskie
 • Baner: mamografia.pl
 • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej