Strona głównaAktualnościJesteś w dziale:

Aktualności

71. rocznica zakończenia II wojny światowej

Ilustracja do informacji: 71. rocznica zakończenia II wojny światowej
9 maja 2016 roku na cmentarzu komunalnym w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody 71. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Obchody miały miejsce pod obeliskiem ku czci żołnierzy poległych, w uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy powiatu, poczty sztandarowe i zaproszeni goście, Powiat Krośnieński reprezentowali Starosta Mirosław Glaz,  Wicestarosta Grzegorz Świtalski oraz Radny Powiatu Krzysztof Grzelak. Ważnym elementem spotkania był apel poległych, pod obeliskiem złożone zostały wiązanki kwiatów. W przemówieniach podkreślano potrzebę kultywowania i przekazywania wiedzy o tych trudnych czasach oraz pamięć o poległych, zamordowanych i zaginionych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 7

"Pro Arte"

Ilustracja do informacji: "Pro Arte"
W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Gubińskim Domu Kultury odbyła się Lubuska Gala Teatralna "Pro Arte" Scena Dziecięca i Scena Młodzieżowa, która została połączona z XXV Spotkaniami Powiatowymi. W przeglądzie wzięły udział dwie grupy teatralne:
na scenie dziecięcej zaprezentował się Kabaret "Horrorek" ze Szkoły Podstawowej w Gronowie w spektaklu pt. "Czerwony Kapturek i Kopciuszek" wg. scenariusza Wandy Chotomskiej, w reżyserii Ewy Bondarowicz-Mejzy, natomiast na scenie młodzieżowej Zespół Szkół z Czarnowic wystąpił w przedstawieniu pt. "Małe co nieco" wg. scenariusza i reżyserii Danuty Irysik. Nominację do przeglądu wojewódzkiego otrzymała grupa teatralna "Małe co nieco" z Czarnowic. Serdecznie Gratulujemy i Życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!! :) Impreza była współorganizowana przez Powiat Krośnieński.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej

Ilustracja do informacji: Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej
W dniu 25 kwietnia br. odbył się X Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej, którego współorganizatorem był Powiat Krośnieński. W Festiwalu wzięli udział uczniowie szkół muzycznych z Gubina, Międzyrzecza, Słubic, Świebodzina oraz Krosna Odrzańskiego. 51 solistów zostało podzielonych na 3 grupy, każdy z uczestników podczas konkursu zaprezentował dwa utwory, w tym co najmniej jeden utwór polskiego kompozytora. Wysoki i wyrównany poziom artystyczny pozwolił Jury festiwalu na uhonorowanie nagrodami aż 26 uczestników. Zakończenie festiwalu uświetnił koncert pianistów prof. dr hab. Ryszarda Zimnickiego wykładowcy Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Nguyen Dan Tam absolwentki Academy of Music w Hanoi, wykładowcy National Academy w Hue, którzy zaprezentowali utwory m.in. F. Chopina, W. Lutosławskiego, I. J. Paderewskiego.
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji

Ilustracja do informacji: Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji

We wtorek w Krośnie Odrzańskim odbyły się uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Dalsza część uroczystości patriotycznej odbyła się na placu św. Jadwigi Śląskiej przed pomnikiem "Powrót do Macierzy". W uroczystościach wziął udział Starosta Krośnieński Mirosław Glaz.

 

Konstytucja 3 maja uchwalona została w 1791 roku, jako ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.
 
Została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie i była próbą naprawy upadającej Rzeczpospolitej. Konstytucja 3 Maja wprowadziła trójpodział władzy ( na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą), zrównała w prawach mieszczan i szlachtę, wzięła po ochronę państwa chłopów i znosiła tak zgubne przywileje jak liberum veto.
Konstytucja 3 Maja obowiązywała przez rok, jej następstwem była wojna polsko-rosyjska i II rozbiór Polski.
 
 
 
 
 

Dzień Strażaka

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego maturzystów
W dniach 28-29 kwietnia br. w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego uroczyście pożegnano uczniów klas maturalnych. W każdej ze szkół trzech wyróżniających się uczniów otrzymało nagrody Starosty Krośnieńskiego, a pozostałym uczniom Starosta Mirosław Glaz oraz Wicestarosta Grzegorz Świtalski wręczyli pamiątkowe długopisy. Na uroczystościach we wszystkich szkołach panowała podniosła atmosfera, o którą zadbali nauczyciele, rodzice, jak również uczniowie młodszych klas przygotowując programy artystyczne.
 
Przed absolwentami intensywne przygotowania do egzaminów dojrzałości.
Matury rozpoczynają się już 4 maja!
Życzymy powodzenia i „połamania długopisów”!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 10

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ilustracja do informacji: Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 28 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum Publicznym im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 11 drużyn, 5 czteroosobowych ze szkół podstawowych i 6 trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych. Każdy z zawodników musiał zaliczyć 4 zadania, test z wiedzy ogólnej oraz ze skrzyżowań, pokonać rowerem miasteczko ruchu drogowego, tor sprawnościowy, a także zaliczyć zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów o ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy. Organizatorem turnieju był Powiat Krośnieński oraz Gimnazjum Publiczne w Dąbiu, natomiast wsparcia w jego organizacji udzieliła Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze. W finałach wojewódzkich, które odbędą się 21 maja 2016 r. w Drezdenku dla szkół gimnazjalnych oraz 31 maja 2016 r. w Sulęcinie dla szkół podstawowych Powiat Krośnieński reprezentować będą drużyny ze Szkoły Podstawowej z Maszewa w składzie Sara Bielejewska, Agnieszka Woźniak, Daniel Tepper i Jakub Siemianowski oraz z Gimnazjum z Maszewa w składzie Weronika Piaskowska, Zbigniew Szymczak, Klaudia Kowalewska. Opiekunem oby drużyn jest Pan Błażej Idzikowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, natomiast drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, dyplomy i puchary. Zostały wręczone także 2 nagrody indywidualne dla zawodników, którzy uzyskali najlepszy ranking punktowy, była to Julia Kudlak ze Szkoły Podstawowej w Bytnicy oraz Zbigniew Szymczak z Gimnazjum z Maszewa.


Serdecznie Gratulujemy i Życzymy Powodzenia Ekipom z Maszewa w Kolejnych Etapach :)

Kolejność końcowa przedstawia się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. SP Maszewo
2. SP Nr 2 Krosno Odrzańskie
3. SP Bytnica
4. SP Gronów
5. SP Nr 1 Gubin

SZKOŁY GIMNAZJALNE
1. Gimnazjum Maszewo
2. Gimnazjum Dąbie
3. Gimnazjum Wężyska
4. Gimnazjum Grabice
5. Gimnazjum Nr 1 Gubin
6. Gimnazjum Bytnica

A.P.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 23

Środa z Funduszami

Ilustracja do informacji: Środa z Funduszami
 „Środa z Funduszami dla…osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej" – 04.05.2016 r.
 
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 4 maja 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
 
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na uruchomienie własnego biznesu. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne środki.
 
Spotkania odbędą się 4 maja 2016 r. w godzinach 10:00-13:00:
  • w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);
  • w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala 216, piętro II).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 20 kwietnia 2016 r. do 2 maja 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 20 kwietnia 2016 r. do 2 maja 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).
 
FORMULARZ
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

Załączniki

Targi Edukacji i Pracy

Ilustracja do informacji: Targi Edukacji i Pracy
Dziś, 26 kwietnia odbyły się IV Targi Edukacji i Pracy w Gubinie. Organizatorami byli OHP i Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie. Na halę sportowej ZSLiT przybyło 32 wystawców z dziedziny pracy i edukacji od Wrocławia po Wiechlice. Prezentowali się lokalni przedsiębiorcy oraz szkóły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubuskiego. Stoiska odwiedzali uczniowie szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Organizatorzy zapewnili dużo atrakcji dla uczestników targów, m.in. występy muzyczne, poczęstunek oraz atrakcje edukacyjne takie jak np. stylizacja fryzur. W czasie targów można było uzyskać informację o kierunkach kształcenia zawodowego na terenie Powiatu Krosnieńskiego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 4

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Ilustracja do informacji: Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży

22 kwietnia br. Starosta Krośnieński Mirosław Glaz wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Krośnieńskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Niezwykle ważne w kontaktach z dziećmi jest okazanie im wielkiego serca, którego Wam nigdy nie brakowało – mówił Starosta.

Spotkanie było podsumowaniem wieloletniej działalności Stowarzyszenia, którego celem zawsze była niezależna pomoc Dzieciom i Młodzieży.

 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 68
Dzis jest: Imieniny:
Piątek, 17 Listopad 2017 Grzegorza i Salomei
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej