Strona głównaAktualnościJesteś w dziale:

Aktualności

Jubileuszowy Festiwal Muzyki Polskiej

Ilustracja do informacji: Jubileuszowy Festiwal Muzyki Polskiej
Już za 4 godziny ZAPRASZAMY na X Powiatowy Festiwal Muzyki Polskiej do Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie Odrzańskim.
 

„Doradztwo zawodowe - oczekiwania i potrzeby”

Ilustracja do informacji: „Doradztwo zawodowe - oczekiwania i potrzeby”
22 kwietnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbyła się konferencja „DORADZTWO ZAWODOWE – OCZEKIWANIA I POTRZEBY”.
 
Celem konferencji było wypracowanie koncepcji i planu doradztwa edukacyjno – zawodowego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z określeniem zasad jego realizacji. Konferencja miała również na celu ukazanie stanu faktycznego lubuskiego rynku pracy oraz kierunków jego rozwoju, w tym potrzebnych zawodów w naszym regionie. W spotkaniu wziął udział Wicestarosta Krośnieński Grzegorz Świtalski i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Sabina Marciniak.
Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 

Konferencja Jubileuszowa 20 lecie Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie "Sprewa-Nysa-Bóbr"

Ilustracja do informacji: Konferencja Jubileuszowa 20 lecie Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie "Sprewa-Nysa-Bóbr"
22 kwietnia br. w Drzonkowie odbyła się uroczysta konferencja jubileuszowa poświęcona działalności Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie "Sprewa-Nysa-Bóbr" połączona z XLII konferencją statutową Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr”. W spotkaniu wzięła udział Sekretarz Powiatu Krośnieńskiego Joanna Ejsmont.
JC PNWM koordynuje i finansuje współpracę w zakresie wymiany szkolnej i pozaszkolnej. Przez ostatnie 20 lat na obszarze województwa lubuskiego przyczyniła się do trwałego rozwoju samorządów i zacieśnienia współpracy z zachodnim sąsiadem. Dzięki wsparciu różnych form wymiany młodzieży korzyści odnieśli mieszkańcy Powiatu Krośnieńskiego. Poprzez uczestnictwo we wspólnych programach młodzież zdobyła cenne doświadczenie, łamiąc tym samym wszelkie stereotypy.
 
Źródło zdjęć: www.facebook.com/EuroregionSpreeNeisseBober/?fref=photo

Uroczyste nadanie imienia Szkole

Ilustracja do informacji: Uroczyste nadanie imienia Szkole

W sobotę, 23 kwietnia br. odbyła się uroczystość nadania Szkole w Chlebowie imienia Danuty Siedzikówny pseudonim „Inka”. To wielkie święto powiązane było z obchodami 70 lecia szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od wspomnień absolwentów.
W dalszej części w pięknej scenerii, przy słonecznej pogodzie wystąpili uczniowie. Centralnym punktem święta, w której uczestniczył Radny Powiatu Krośnieńskiego Jacek Czerepko, wszyscy zaproszeni goście, pracownicy szkoły, rodzice, dzieci i młodzież szkolna było poświęcenie tablicy upamiętniającej patrona szkoły. Część oficjalną uroczystości zakończyło przemówienie pani dyrektor Lilianny Dobiegały, która podsumowała całą imprezę dziękując wszystkim zaproszonym gościom za uświetnienie uroczystości.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 11

„Poznajemy Ojcowiznę”

Ilustracja do informacji: „Poznajemy Ojcowiznę”
XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” 2015/2016.
W Klubie Wojskowym 5 Kresowego Batalionu Saperów 18 kwietnia br. odbyła się uroczysta gala podsumowująca eliminacje powiatowe. Młodzież biorąca udział w konkursie bardzo liczne przybyła na uroczystość ze swoimi opiekunami prac, rodzicami i przyjaciółmi. W gali uczestniczył Wicestarosta Krośnieński Grzegorz Świtalski. Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu realizacji zadania publicznego przez Powiat Krośnieński w ramach otwartego konkursu ofert.
 

Święto Sapera

Ilustracja do informacji: Święto Sapera
Święto Wojsk Inżynieryjnych to szczególna chwila, która przypomina o niebezpiecznej, jednak jakże zaszczytnej służbie sapera. Z tej okazji uroczystości odbyły się dziś w Porcie Rzecznym w Krośnie Odrzańskim. W obchodach udział wziął Starosta Krośnieński Mirosław Glaz.
Składając życzenia saperom, Starosta podkreślał wagę tej formacji wojskowej nie tylko w realizacji zadań służbowych, ale i w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Obecność saperów jest szczególnie istotna na terenach takich jak przygraniczny Powiat Krośnieński. Minione lata pokazały jak wiele wojennych reliktów spoczywa jeszcze na naszej ziemi. Zawsze, w tych niebezpiecznych sytuacjach żołnierze Patroli Rozminowania spieszyli z pomocą i likwidowali zagrożenie „zardzewiałej śmierci”. Wasza codzienna służba to nasze bezpieczeństwo – dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 8

Lubuska Akademia Debat

Ilustracja do informacji: Lubuska Akademia Debat
21 kwietnia br. w auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się posumowanie rocznej realizacji projektu Lubuska Akademia Debat Szkolnych. Projekt Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze współfinansowany był z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.
 
Żródło zdjęć: www.facebook.com/FRDLzielonagora/ 
 

Jubileusz Kół 6 i 9 Związku Żołnierzy WP

Ilustracja do informacji: Jubileusz Kół 6 i 9 Związku Żołnierzy WP
21 kwietnia w Centrum Artystyczno-Kulturalne "Zamek" odbyły się uroczystości z okazji 35 lecia Kół 6 i 9 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim. Hasło przewodnie uroczystości wojskowej brzmiało „Zawsze Wierni Ojczyźnie”. Nie obyło się bez bardzo emocjonalnych przemówień, w których przedstawiony był rys historyczny związku. Wspomniano tych żołnierzy, którzy odeszli na wieczna wartę. Medalami wojskowymi odznaczono byłych żołnierzy oraz samorządowców, którzy wspierają działalność związku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 7

Otwarcie hali w Homanicie

Ilustracja do informacji: Otwarcie hali w Homanicie
W czwartek, 21 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej w firmie Homanit. W uroczystości uczestniczył m.in. Starosta Krośnieński Mirosław Glaz.
Celem realizacji inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu oraz stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego powiatu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć 8

Posiedzenie Konwentu Powiatów

Ilustracja do informacji: Posiedzenie Konwentu Powiatów

W dniu 19 kwietnia br. w Nowej Soli odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego.
Głównym tematem obrad była po raz kolejny analiza mechanizmów dotyczących wykorzystania środków finansowych zaplanowanych na zadania z zakresu doskonalenia jakości kształcenia zawodowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego.
Konwent wypracował stanowisko w sprawie podjęcia identyfikacji projektów pozakonkursowych w działaniu 9.3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej – projekty realizowane poza formułą ZIT

Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

 
1 ... 4 5 6 7 8 ... 68
Dzis jest: Imieniny:
Piątek, 17 Listopad 2017 Grzegorza i Salomei
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Zobacz również

Kalendarium

  • Baner: Komenda Powiatowa Policji
  • Baner: Panstwowa Straz Pozarna
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim
  • Baner: PUP
  • Baner: Lubuskie
  • Baner: mamografia.pl
  • Baner: Zgaś Ryzyko
Znajdujesz się na stronie: Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
Baner: Krosno Odrzańskie - most na OdrzeBaner: Krosno Odrzańskie - kościół św. AndrzejaBaner: Rzepak - gdzieś w powiecieBaner: Gubin - Wyspa TeatralnaBaner: Gubin - kościół pw. Trójcy Świętej