Samodzielne stanowisko ds. infrastruktury społecznej

19.02.2018
Pracownik samodzielnego stanowiska: Ireneusz Wróbel
Pokój: 220
E-mail: i.wrobel@powiatkrosnienski.pl

Zadania na Samodzielnym stanowisku ds. infrastruktury społecznej

1. Współpraca z Wydziałem Inwestycji, Promocji i Spraw Społecznych oraz jednostkami organizacyjnymi powiatu w zakresie polityki społecznej oraz polityki rynku pracy.

2. Współdziałanie z instytucjami, organizacjami i urzędami zajmującymi się sprawami społecznymi i ochroną zdrowia.

3. Prowadzenie analiz i sporządzanie informacji dla Starosty dotyczących problemów społecznych.

4. Prowadzenie działań wspierających rozwój sektora pozarządowego w Powiecie Krośnieńskim (w obrębie polityki społecznej).

5. Przygotowanie utworzenia oraz obsługa działalności i funkcjonowania Powiatowej Rady Seniorów.

6. Prowadzenie spraw z zakresu obchodów jubileuszy i uroczystości patriotyczno-historycznych, w tym dotyczących przygotowania i obchodów jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski na terenie powiatu oraz realizacji rządowego programu wieloletniego pn. „Niepodległa” na lata 2017-2021.

7. Realizacja zadań powiatu wynikających z ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.