Czas na kolejną inwestycję drogową!

02.11.2017
W dniu 17 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Krośnie Odrzańskim Starosta Krośnieński Mirosław Glaz złożył swój podpis pod umową o dofinansowanie projektu pn. „Poprawa transgranicznej sytuacji komunikacyjnej Euromiasta Gubin-Guben”. Dofinansowanie inwestycji wynosi 4.480.280,46 EURO, czyli ponad 20.000.000 zł. Wartość projektu opiewa na kwotę ponad 5 mln 200 tys euro.
Umowa została podpisana pomiędzy Powiatem Krośnieńskim a Krajem Związkowym Brandenburgia, reprezentowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów, reprezentowane dalej przez Bank Inwestycyjny Kraju Związkowego Brandenburgia (I LB). W imieniu instytucji I LB wystąpił Pan Waldemar Tomaszek.
Powiat Krośnieński jest Liderem projektu, pozostali partnerzy to miasto Guben, Zarząd Dróg Wojewódzkich i miasto Gubin.
Kilka słów o tym, co dokładnie zostanie wykonane:
Projekt obejmuje kilka zadań, m.in. poprawę dostępności dworca kolejowego w niemieckim Guben dla mieszkańców polskiego Gubina. W tym zakresie są planowane prace związane z przebudową infrastruktury drogowej w okolicach dworca i tej po polskiej stornie granicy.
W Gubinie zostanie wybudowane rondo oraz po polskiej i niemieckiej stronie zmodernizowane zostaną ulice prowadzące bezpośrednio do mostu granicznego przez Nysę Łużycką oraz do samego dworca kolejowego Euromiasta Guben-Gubin. Ponadto, po polskiej stornie zostaną wybudowane nowe ścieżki rowerowe.