Festyn z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

18.07.2019
Dodano przez: Łukasz Kandulski

Zaproszenie Komendanta Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim:

Pragniemy Państwa bardzo serdecznie zaprosić na festyn, który w tym roku odbędzie się w wyjątkowym czasie obchodów 100.rocznicy powołania Policji Państwowej. Będzie nam bardzo miło, jeśli 24 lipca o godz. 10:00 pojawicie się Państwo na placu Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, żeby wspólnie z policjantami uczestniczyć w obchodach Święta Policji, a następnie skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Podczas festynu odbędzie się wystawa prac laureatów i uczestników konkursu plastycznego „Policjant kiedyś – Policjant dziś”, wystawa fotograficzna „ Policja dawnej i dziś” oraz pokaz tresury psa. Będzie możliwość obejrzenia radiowozów, łodzi, motocykli oraz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie przez policjantów, strażaków, straż rybacką, straż graniczną a także Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto Stowarzyszenie Strzelecko – Obronne Gubiński Klub Sportowy Pionier przygotuje sportową strzelnicę pneumatyczną oraz wystawę broni kolekcjonerskiej, sportowej i myśliwskiej, a przy stoisku 5 Kresowego Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego obejrzeć będzie można między innymi pojazd saperski, transporter rozpoznawczy TRI na podwoziu MTLB oraz robot rozpoznawczy. Dla miłośników natury, przedstawiciele lasów państwowych przygotują stoiska edukacyjno-profilaktyczne wraz z licznymi grami i zabawami o tematyce leśnej.  Lokalna Grupa Działania Zielone Światło, CAK Zamek oraz Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim czekają z kolei z animacjami i konkursami dla dzieci. Na wszystkich czeka poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w jubileuszowych uroczystościach.