Jubileusz 60- lecia Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie

30.10.2017
2 czerwca 2017r. miały miejsce uroczyste obchody 60- lecia Zespołu Szkół licealnych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Gubinie. Z tego powodu szkoła gościła wielu swoich absolwentów, byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, którzy przez lata byli z nią związani . Ten wyjątkowy dzień zechcieli uświetnić także swoją obecnością: pani wicekurator- Katarzyna Pernal– Wyderkiewicz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego- pan Czesław Fiedorowicz, Starosta Krośnieński- Mirosław Glaz,  Burmistrz Gubina – pani Justyna Karpisiak oraz inni przedstawiciele lokalnych władz, instytucji wspierających szkołę i jej przyjaciele. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął także- obok wymienionych wyżej instytucji- poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan prof. dr hab. Jacek Kurzępa. Fakt ten nadał szczególnej wymowy wydarzeniu.
Okolicznościowe przemówienia zdominowane zostały przez różnego rodzaju osobiste wspomnienia i życzenia. Obecny dyrektor starał się połączyć w swoim przemówieniu historię szkoły z jej współczesnością, wymieniając zasługi byłych dyrektorów, jak i podkreślając  obecne sukcesy. Na współczesności skupione były przemówienia pana starosty i pani burmistrz, którzy życzyli szkole  umocnienia i ustabilizowania swojej pozycji na mapie lokalnej oświaty, „ by przez trudy móc dosięgać gwiazd!”- jak podkreślał pan starosta.
Część  oficjalna uroczystości zakończyła się wręczeniem okolicznościowych podziękowań i upominków byłej kadrze kierowniczej szkoły oraz  jej obecnym sponsorom i przyjaciołom. Część artystyczną Jubileuszu natomiast zdominowała taneczno- kabaretowa podróż przez historię szkoły. Nie zabrakło także okolicznościowego tortu.