Podpisanie umowy na szczepienia przeciwko HPV

W dniu 27 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim miało miejsce podpisanie umowy na realizację Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej w 2018 roku w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy. W ramach umowy wykonane zostaną szczepienia profilaktyczne przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV dziewcząt z rocznika 2004 zamieszkałych na terenie Powiatu Krośnieńskiego (gminy: Krosno Odrzańskie, Gubin o statusie wiejskim, Gubin o statusie miejskim, Dąbie, Maszewo, Bobrowice, Bytnica). Szczepieniem, zgodnie z umową, objętych zostanie 273 dziewcząt.