Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

02.11.2017
W dniu 5 lipca br. odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Zgodnie z „Planem pracy na rok 2017” przyjętym w grudniu 2016 r. Komisja zajęła się dwoma tematami:
– Pani Janina Kwiatkowska Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim przedstawiła „Analizę stanu bezpieczeństwa kąpielisk i miejsc wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków, w których przebywa młodzież szkolna”. Przeprowadzone przed rozpoczęciem sezonu letniego kontrole nie wykazały nieprawidłowości w tym zakresie.
– Pani Zofia Mielcarek Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie omówiła „Przemoc w rodzinie – sytuacja w Powiecie Krośnieńskim”. Pani Dyrektor poinformowała Komisję, że od kilku lat systematycznie spada ilość negatywnych zachowań wśród mieszkańców naszego powiatu. Przemoc w rodzinie jest zjawiskiem, którego prawdopodobnie nie uda się całkowicie zlikwidować, jednak cieszy choć niewielka poprawa.