Powiatowy Finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

10 kwietnia odbyło się oficjalne podsumowanie Powiatowego Finału XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Konkurs organizowany jest od początku lat 90-tych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję „Poznaj swój kraj”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Jak? Poprzez dostrzeganie i opisywanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Czyli tego wszystkiego, co znajduje się wokół nas – w naszym otoczeniu, w życiu codziennym, podczas wędrówek. Autor decyduje sam o tym czy będzie to tradycyjne papierowe opracowanie z wykorzystaniem rysunków, fotografii itp. czy forma multimedialna, przygotowana dzięki programom do tworzenia prezentacji, lub odważniej jako filmy dokumentacyjne czy na każdy inny sposób. Podczas uroczystego podsumowania etapu powiatowego autorom najlepszych prac zostały wręczone nagrody. Upominki na ręce laureatów złożyła Pani Anna Chinalska Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Tomasz Kaczmarek Wicestarosta. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.