Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020 działanie 8.2.1. „Równe szanse w dostępie do wiedzy”

28.12.2017

Projekt pn. „Równe szanse w dostępie do wiedzy”

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020
w ramach

Osi priorytetowej 8. Nowoczesna edukacja.

Działania 8.2. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
i zdrowotnych.

Poddziałania 8.2.1 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
i zdrowotnych – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Uczestnikami projektu są uczniowie oraz nauczyciele szkół specjalnych z terenu Powiatu Krośnieńskiego, z Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim – 40 uczniów, 15 nauczycieli oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie – 40 uczniów, 15 nauczycieli.
Celem projektu jest podniesienie u uczniów poziomu kompetencji kluczowych i właściwych postaw poprzez udział w:

– zajęciach socjoterapeutycznych,
– zajęciach wyrównujących z języka niemieckiego,
– zajęciach z informatyki,
– zajęciach z terapii pedagogicznej,
– zajęciach z doradztwa zawodowego,
– zajęciach technicznych,
– zajęciach treningu zastępowania agresji.

Nauczyciele swoje kompetencje zawodowe udoskonalać będą poprzez udział w kursach:

Certyfikowany Kurs Treningu Zastępowania Agresji,
Certyfikowany Kurs Psychoedukacji i Coachingu w Edukacji,
Kurs EEG Biofeedback I stopnia,
Kurs EEG Biofeedback II stopnia,
Certyfikowany Kurs doradztwo zawodowe.

Dzięki realizacji wsparcia w projekcie poprzez podnoszenie przedmiotowych kompetencji kluczowych spodziewane są m.in. takie efekty jak: zmiana postaw wobec uczenia się, zwiększenie pewności siebie, zwiększenie aktywności społecznej i edukacyjnej czy dopasowanie oferty edukacyjnej do oczekiwań pracodawców na rynku pracy.

Termin realizacji projektu: 01.09.2016 r. – 30.06.2017 r.

Kwota dofinansowania: 379 998,75 zł