Sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego

22.04.2022
Dodano przez: Joanna Czerniel

W dniu 28 kwietnia 2022 roku o godz. 9:00 za pomocą systemu umożliwiającego połączenie głosowo-wizualne ZOOM odbędzie się XXIX zdalna sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego.

Transmisja –

Proponowany porządek obrad:
  1. Otwarcie.
  2. Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji Rady Powiatu.
  3. Wnioski do porządku obrad.
  4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i Starosty w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Powiatu z działalności w okresie międzysesyjnym.
  6. Przyjęcie Sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej. Ocena Zasobów Pomocy Społecznej wraz z rekomendacjami.
  7. Przyjęcie Sprawozdania z efektów pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jako Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim.
  8. Opieka senioralna w Powiecie Krośnieńskim.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji „Programu współpracy Powiatu Krośnieńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2021 rok”.
  10. Przyjęcie Informacji z działalności za 2021 rok:
    1. Komendanta Powiatowego Policji w zakresie porządku publicznego;
    2. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w zakresie bezpieczeństwa pożarowego na terenie Powiatu Krośnieńskiego;
    3. Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim;
    4. Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie Odrzańskim;
    5. Dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Krośnie Odrzańskim;
    6. Dyrektora Powiatowego Domu Dziecka w Krośnie Odrzańskim;
    7. Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie;
    8. Kierownika Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Program Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2022-2024’’.
  13. Interpelacje i zapytania radnych.
  14. Wnioski i oświadczenia radnych.
  15. Sprawy różne.
  16. Zamknięcie obrad.