Siłownia pod chmurką w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gubinie

06.11.2017

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie powstał obiekt w ramach „Lubuskich siłowni pod chmurką” – przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu wielu osób. „Matką chrzestną” siłowni jest Gabriela Jans, która była pomysłodawczynią i współautorką projektu. Dzięki efektywnej współpracy ze Starostwem Powiatowym szybko udało się znaleźć środki w budżecie Powiatu na zabezpieczenie wkładu własnego, w wysokości 15 000 zł. Ponadto Maciej Jans bezpłatnie wykonał projekt siłowni, a Angelika Przybylska współredagowała projekt i koordynowała go z ramienia starostwa. Wychowankowie, ale także uczniowie pobliskich szkół i mieszkańcy, mogą korzystać z obiektu, w skład którego wchodzi: biegacz, surfer, narty, wioślarz, twister i krzesło fit, orbitrek oraz stepper – mówi dyrektor Izabela Ziętka.