Termomodernizacja budynku szpitala w Gubinie – Blok A

16.07.2020
Dodano przez: Agata Sojda-Zalewska

15 lipca o godz. 10. 30 w Zachodnim Centrum Medycznym przy ul. Śląskiej 35 w Gubinie Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński oraz Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Pan Marcin Jabłoński podpisali umowę na dofinansowanie projektu pt. „Termomodernizacja budynku szpitala w Gubinie – Blok A”.

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Pan Marek Kamiński, Prezes Zachodniego Centrum Medycznego Pani Jolanta Siwicka oraz Radni Powiatu Krośnieńskiego Pan Kamil Kuśnierek – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Pan Andrzej Iwanicki oraz Pan Roman Sikora.

Dofinansowanie wynosi 1 314 364,25 zł, a wartość całej inwestycji to 1 546 310,91 zł.

Zakres prac obejmuje m.in.:
– docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i podłogi na gruncie;
– wymianę stolarki drzwiowej i okiennej;
– wymianę źródeł ciepła c.w.u. na pompę ciepła oraz wymianę grzejników;
– wymianę źródeł światła na energooszczędne światła LED.

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Planowany termin zakończenia inwestycji: grudzień 2021.