Umowa na przebudowę kolejnego odcinka drogi w miejscowości Bobrowice podpisana

Zgodnie z zapowiedziami w najbliższym czasie ruszą kolejne inwestycje drogowe w miejscowości Bobrowice. Zgodnie z zapowiedzią Starosty Krośnieńskiego Mirosława Glaz zrealizowany zostanie kolejny etap remontu drogi. Drugi etap przebudowy drogi 1429 F, na odcinku przebiegającym przez miejscowość Bobrowice, o długości 0,721 km, był planowany do realizacji na przełomie II-go i III-go kwartału bieżącego roku. W dniu 16 kwietnia została podpisana umowa na realizację zadania. Przedsięwzięcie uzyskało dofinasowanie w wysokości 50 % szacowanych na kwotę 2,175 tys. kosztów z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, w oparciu o złożony w miesiącu wrześniu 2017 roku wniosek do Wojewody Lubuskiego.
Zakres robót obejmuje poszerzenie m.in. konstrukcji istniejącej jezdni brukowej oraz wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 metrów, przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami powiatowymi nr 1146 F ( ul. Kolejowa ) oraz 1149 F Bobrowice-Chromów., przebudowę bądź wykonanie nowych elementów odwodnienia, przełożenie istniejących chodników, budowę nowych odcinków chodników, budowę dwóch peronów na przystankach komunikacji publicznej.
Inwestycja będzie kontynuacją projektu zrealizowanego w roku 2017 z udziałem środków pomocowych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach której przebudowano na obszarze Bobrowic odcinek o długości 0,805 km.