Umowa na remont drogi powiatowej nr 1157F w Bytnicy

20.12.2019
Dodano przez: Agata Sojda

19 grudnia 2019 r. na Sesji Rady Gminy w Bytnicy została podpisana umowa z wykonawcą ostatniego odcina drogi powiatowej nr 1157F w miejscowości Bytnica.

Umowę podpisali Starosta Grzegorz Garczyński oraz Franciszek Jankowski Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Transportu i Maszyn Drogowych SA. Firma deklaruje, że droga będzie gotowa w sierpniu 2021 roku.

Inwestycja będzie kosztować 2 185 102,29 na zadanie złożą się następujące instytucje:

• Fundusz Dróg Samorządowych: 1 092 551,15 zł
  • Powiat Krośnieński: 392 551,14 zł
  • Gmina Bytnica: 100 000 zł
  • Nadleśnictwo Bytnica: 600 000 zł

Zarówno Starosta jak i Wójt Sebastian Bartczak zaznaczyli, że inwestycja nie doszłaby do skutku gdyby nie zaangażowanie i praca Radnej Powiatowej Marzeny Szofer.

Na spore uznanie zasługuje również wsparcie finansowe Nadleśnictwa Bytnica Lasy Państwowe, Wójt podkreślał, że na pomoc leśniczych gmina zawsze może liczyć i jeszcze nigdy nie zawiedli, kiedy trzeba było pomóc mieszkańcom.