XIX sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego

24.03.2021
Dodano przez: Joanna Czerniel

W dniu 25 marca 2021 r. o godz. 900  za pomocą systemu umożliwiającego połączenie głosowo-wizualne ZOOM odbędzie się XIX sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego.

Transmisja obrad: https://user.sesje.pl/Portal/lubuskie/krosnienski

Proponowany porządek obrad:
  1. Otwarcie.
  2. Przyjęcie protokołu z XVII sesji Rady Powiatu.
  3. Przyjęcie protokołu z XVIII sesji Rady Powiatu.
  4. Wnioski do porządku obrad.
  5. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i Starosty w okresie międzysesyjnym.
  6. Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Powiatu z działalności w okresie międzysesyjnym.
  7. Przyjęcie Sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez powiat.
  8. Przyjęcie Sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2020.
  9. Przyjęcie informacji o nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Krośnieńskiego za rok 2020.
  10. Informacja z realizacji Planu wykorzystania zasobu nieruchomości powiatowych na lata 2018-2020.
  11. Ochrona konsumentów na terenie Powiatu Krośnieńskiego – sprawozdanie Powiatowego Rzecznika Konsumentów za rok 2020.
  12. Informacja dotycząca planu remontów i inwestycji na drogach powiatowych w 2021 roku.
  13. Przyjęcie sprawozdań komisji stałych za 2020 rok.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia Powiatu Krośnieńskiego ze Stowarzyszenia Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR” z siedzibą w Zielonej Górze.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na złożenie przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim wniosku o wygaszenie trwałego zarządu do nieruchomości nr 168/7, nr 163/2 i nr 168/5 położonych w obrębie nr 2 miasta Krosno Odrzańskie.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji „Programu współpracy Powiatu Krośnieńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2020 rok”.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Zielona Góra na realizację zadania w zakresie wspierania osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w 2021 roku.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej powiatu na 2021 rok.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Krośnieńskiego na lata 2021-2032.
  21. Interpelacje i zapytania radnych.
  22. Wnioski i oświadczenia radnych.
  23. Sprawy różne.
  24. Zamknięcie obrad.