Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty

16.08.2019
Dodano przez: Agata Sojda

15 sierpnia 2019 r. Stowarzyszenie Strzelecko – Obronne Gubiński Klub Sportowy Pionier zorganizowało Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Krośnieńskiego z okazji Święta Wojska Polskiego. Wśród obecnych gości znaleźli się Ryszard Zakrzewski – Wicestarosta Krośnieński, Marek Cebula – Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Radosław Sujak – Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego. Z okazji Święta Wojska Polskiego słowo wprowadzenia i życzenia wygłosił Prezes SSO GKS Pionier gen. dyw. rez. Wiesław Michnowicz. Na maszt wciągnięto proporzec Stowarzyszenia i odegrano Marsz Pierwszej Brygady.

W zawodach sklasyfikowano czterdziestu czterech zawodników, z dziesięciu klubów strzeleckich i niezrzeszonych, którzy walczyli o punkty w ośmiu konkurencjach.

Puchar z rąk Wicestarosty Ryszarda Zakrzewskiego odebrał Ziemowit Patek.

Uczestnicy skorzystali z grochówki przygotowanej przez Restaurację Iskra.
Tradycyjnie już po dekoracjach rozlosowano nagrody rzeczowe wśród tych, którzy wytrwali do końca zawodów. Szczęściarze wzbogacili się o czapeczkę, okulary strzeleckie, słuchawki strzeleckie, plecak taktyczny i książkę Snajperzy.

Do końca ligi pozostały zawody z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, na których oprócz nagród za wyniki uzyskane w zawodach rozdane zostaną medale dla zwycięzców konkurencji w ramach ligi i puchar dla najlepszego strzelca. W październiku zakończy się liga dynamiczna.